Mariusz Prowaźnik

o programowaniu w Javie, Scali i Clojure.


Deep Learning - maszyny takie dobre, że aż strach je uczyć

Deep Learning to takie bardzo obiecujące algorytmy sztucznej inteligencji, użyte między innymi w samojeżdżącym Google Car. Polecam prelekcję na ten temat, wygłoszoną na TedX:

Jeremy Howard twierdzi, że możemy spodziewać się w niedalekiej przyszłości rewolucji dzięki Machine Learning i to dużo gwałtowniejszej niż rewolucja przemysłowa. Oznaczałoby to, że wiele zawodów wykonywanych obecnie przez człowieka zostałoby zastąpionych przez inteligentne programy. W tym głównie takich zawodów, które jak dotąd wymagały wielu lat nauki i twórczego myślenia.

Gdyby tak rzeczywiście się stało, miałoby to ogromne konsekwencje społeczne. Z jednej strony, dużo ludzi straciłoby pracę, a z drugiej, może to jakieś światełko w tunelu, jeśli chodzi o naszą sytuację demograficzną ... W końcu za 30 lat młodych, pracujących ludzi w Polsce będzie dużo mniej niż teraz. Do utrzymania systemu w kupie, potrzebny byłby mocny wzrost wydajności pracy - np. dzięki postępowi technologicznemu ... Co o tym wszystkim sądzicie?

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz